„Filmeko” to konkurs filmowy, w którym głównym zadaniem jest stworzenie 3-minutowego filmu edukacyjnego na tematy związane z ochroną środowiska, bioróżnorodnością, zmianami klimatu czy ekologią. Konkurs kierujemy do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym ze szkół, bibliotek, ośrodków kultury itp.

Zespoły realizują wskazane przez nas zadania i wysyłają raporty z ich realizacji. Nagrodzimy najlepsze raporty.

Spis treści:

Strona konkursu

Na tej stronie (filmeko.pl) zamieściliśmy wszystkie potrzebne informacje, w tym:

Logowanie i odzyskiwanie hasła

Po rejestracji na Twój adres e mail trafiła wiadomość potwierdzająca rejestrację wraz z hasłem do logowania.

Uwaga! Jeśli nie otrzymałaś(-eś) wiadomości, sprawdź folder ze spamem. Jeśli jej nie znajdziesz, zgłoś to mailowo na adres: filmeko@fundacjabos.pl.

Jeśli stracisz hasło, możesz je zresetować – na stronie logowania skorzystaj z opcji „Odzyskiwanie hasła”. Podaj adres e-mail opiekunki/opiekuna (ten podany podczas rejestracji), a otrzymasz wiadomość z linkiem do zmiany hasła.

Chcesz zmienić hasło? Zaloguj się, przejdź do zakładki „Twój zespół” i wybierz opcję „Edycja profilu”. Następnie ustaw nowe hasło i zaktualizuj swój profil.
Oba procesy dokładnie opisaliśmy w instrukcji odzyskiwania i zmiany hasła, którą znajdziesz w zakładce instrukcje oraz poniżej:

Dodawanie uczniów do zespołu

Wasz zespół musi składać się z od 1 do 5 członków i jednego opiekuna. Opiekun zespołu rejestruje go i dodaje do niego uczniów. W tym celu musi podać ich imiona, nazwiska i adresy mailowe. Na podane adresy trafi informacja o dołączeniu do zespołu wraz z hasłem niezbędnym do logowania.

Zadania

Konkurs składa się z zadań, których wykonanie punktujemy.

Zadania:

Każde z zadań ma określoną liczbę punktów, które możecie uzyskać za jego wykonanie. Zadania ocenimy na podstawie raportów z realizacji zadań, które do nas wyślecie.

Raport z realizacji zadań

Wykonywanie zadań kończy się przesłaniem raportu z ich realizacji. Raport wysyła opiekun zespołu, ale stworzyć muszą go uczniowie. Technika pracy jest dowolna. Najważniejsze, żeby treść raportu znalazła się w odpowiednim miejscu. Każde zadanie składa się z opisu zadania oraz raportu, gdzie zamieszczacie jego treść. Zapoznajcie się uważnie z poleceniami i wytycznymi.

Przygotowaliśmy instrukcję, która krok po kroku prowadzi przez proces tworzenia raportów. Znajdziesz ją na stronie konkursu w instrukcjach oraz w zadaniach, a także poniżej:

Gdy przygotujecie raport, opiekun zespołu musi wysłać go do oceny. Raport wysyła na stronie konkursu. Sposób wysyłki raportu przedstawiliśmy pod sekcją dokumenty i w zakładce instrukcje.

Dokumenty

Opiekun powinien wgrać skany zgód członków zespołu w specjalnym polu dostępnym na stronie konkursu po zalogowaniu. Dokumenty należy wgrać przed przesłaniem raportu z realizacji zadań. Wzory dokumentów są dostępne poniżej i na dole zakładki regulamin.

Pobierz: Oświadczenie rodzica/prawnego opiekuna uczestnika konkursu Filmeko (dla uczestników poniżej 16 roku życia)

Pobierz: Oświadczenie uczestnika konkursu Filmeko (dla uczestników powyżej 16 roku życia)

Pobierz: Oświadczenie dyrektora szkoły

Sposób załączania dokumentów przedstawiamy na instrukcji dostępnej poniżej i w zakładce instrukcje.

Terminarz

Szczegółowy terminarz raportu znajdziesz w zakładce terminarz.

Najważniejsza ważna data to termin przesłania raportów 15 maja 2024. Jeśli nie uda Ci się przesłać raportu do tego czasu, możesz to zrobić przez jeszcze siedem dni, ale każdy dzień opóźnienia wiąże się z 2 punktami karnymi.

Przez cały czas trwania konkursu będziemy wysyłali Ci maile z przypomnieniami o terminie wysyłki raportów.

Nagrody

Nagrodzimy 6 zespołów, które uzyskają najwięcej punktów. Zespoły z miejsc 1-3 otrzymają nagrody główne, a zespoły z miejsc 4-6 wyróżnienia. Nagrody dla najlepszych zespołów wyślemy na adres szkoły we wrześniu 2024 r.

Wszystkie zespoły, które biorą udział w konkursie otrzymają dyplomy, które roześlemy mailowo najpóźniej we wrześniu. Jeśli wasz zespół potrzebuje dyplomu wcześniej, prosimy o wiadomość na adres filmeko@fundacjabos.pl.